Prymicje ks. Filipa

We wtorek, 2 czerwca, w naszej Wspólnocie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Swoją Mszę św. prymicyjną w naszej klauzurowej kaplicy odprawił neoprezbiter naszej diecezji – ks. Filip Gonciarek. Zarówno dla nowego kapłana, jak i dla nas, była to bardzo przejmująca wspólna modlitwa.

„Życie konsekrowane najbardziej pokazuje światu nową ziemię i nowe niebo – z tym, co trudne, z ofiarą, a jednak jest to znak” – rozpoczął swoje kazanie ks. Filip. Całe słowo było podkreśleniem, że kapłan, osoba powołana, jest wezwana do tego, aby oddawać swoje życie Bogu. – „Cieszę się, że nie wszystko jeszcze rozumiem”, ale teraz jest wezwanie do wyruszenia, by iść i okrywać to, co się dokonuje, coraz głębiej – „To, co najbardziej pociąga w miłości Jezusa to to, że kapłan Nowego Przymierza, jest także barankiem. Nie wszyscy wierzą, że to ofiara z życia może wciąż pociągać – by z Chrystusem oddać życie za Kościół. Zjednoczyć się ze słowami konsekracji naszym życiem, tym bardziej jeśli wiemy, jak On nas kocha”.

Na zakończenie Mszy św., Kapłan udzielił nam swojego prymicyjnego błogosławieństwa. Po wspólnej modlitwie spotkałyśmy się jeszcze z ks. Filipem w rozmównicy, gdzie Wielebna Matka, w imieniu naszej Wspólnoty złożyła serdeczne życzenia łaski Pana,  wytrwania w tym oddawaniu życia Bogu; aby świadectwem swojego życia i posługą był umocnieniem dla wiernych, a my zapewniamy o naszym modlitewnym wsparciu i pamięci.