W przedsionku naszego kościoła znajduje się pamiątkowa tablica (umieszczona tam i pobłogosławiona 13 czerwca 2000 r.) poświęcona bł. alumnowi Bronisławowi Kostkowskiemu, który został ochrzczony właśnie w świątyni pw. Św. Ottona.

Bronisław, syn Marcina Władysława i Marii z domu Wiśniewskiej, urodził się 11 marca 1915 r. w Słupsku. Do chrztu przynieśli go rodzice 21 marca tegoż roku. Wraz z nastaniem niepodległości Polski rodzina przeniosła się do Bydgoszczy. Bronisław – szczególnie czczący Matkę Bożą, przystąpił do sodalicji mariańskiej i był jej prezesem w gimnazjum. Jesienią 1936r. rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. W kwietniu 1939 r. przyjął dwa niższe święcenia i otrzymał promocję na tzw. czwarty kurs. Niestety wybuchła II wojna światowa. 7 listopada 1939 r. wieczorem został aresztowany przez gestapo. Ze względu na miejsce swojego urodzenia – dawna Rzesza Niemiecka – proponowano mu zwolnienie w zamian za zrzeczenie się kapłaństwa. Alumn wypowiedział wówczas znamienne słowa: „Raczej śmierć wybiorę niż sprzeniewierzę się powołaniu, którym mnie Bóg zaszczycił”. Jego decyzja trwania w kapłaństwie, w wierności Chrystusowi, była nieodwołalna. Napisał do rodziców: „Jestem przygotowany na najgorsze. Zdawałem sobie z tego sprawę, kiedy wstępowałem do seminarium, że gdy zajdzie potrzeba, trzeba oddać życie Bogu w ofierze. Nie zawaham się oddać je za Boga i Ojczyznę. Niech się dzieje wola Boża. Bądźcie spokojni i dumni. Chcieliście mieć syna księdzem, czemu nie macie złożyć go Bogu w ofierze?”. 26 sierpnia 1940 r. wywieziono go do Szczeglina, potem do Sachsenhausen, a od 14 grudnia przebywał w obozie zagłady w Dachau jako więzień numer 22828. Klimat, okrutne traktowanie więźniów i głód spowodowały, że alumn zachorował na gruźlicę, w wyniku której zmarł 27 września 1942 r., jego ciało spalono w obozowym krematorium. W słupskim konwencie przechowywana jest książeczka do nabożeństwa, którą w prezencie otrzymał Bronisław.`13 czerwca 1999 r. alumn Bronisław, w gronie 108 męczenników polskich II wojny światowej, został wyniesiony do chwały ołtarzy jako błogosławiony przez Papieża Polaka, Jana Pawła II. Błogosławiony jest Patronem Słupska.

Z racji 100 rocznicy Urodzin bł.Bronisława Kostkowskiego Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Słupsku przygotowały film o bł. Bronisławie. W filmie wystąpiły dzieci z klasy Ig Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku z wychowawczynią p.Mariolą Dudek, oraz s.M.Patrycja Praska OCPA, głosu bł.Bronisławowi użyczył Stanisław Czomber. Reżyseria i scenariusz: s.M.Koleta Skwierczyńska OCPA p.Mariola Dudek Muzyka: Marek Czerniewicz. FILM MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ: Prawo wyboru bł.Bronisław Kostkowski – YouTube