Grupa modlitwy Ojca Pio
Grupa Modlitwy Ojca Pio w Słupsku
przy kościele pw. św. Ottona
Sióstr Klarysek Od Wieczystej Adoracji
Najświętszego Sakramentu
Grupa Modlitwy Ojca Pio w Słupsku powstała 13 lutego 2005 roku według zaleceń statutowych i jest zarejestrowana w Centrum Grup Modlitwy w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Posiadamy sztandar podarowany nam przez siostry klaryski od Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Słupsku oraz Relikwie Św. Ojca Pio przywiezione przez ks. Zbigniewa Reglińskiego.
Ojciec Pio w swoich konferencjach wygłaszanych do członków Grup Modlitwy zachęcał do świadomego dążenia do doskonałości. Obowiązkiem członków jest, oprócz podporządkowania się radom kierownika duchowego, częste przystępowanie do sakramentów świętych, codzienne rozmyślanie i zgłębianie refleksyjnych tekstów. Ojciec Pio pragnął, aby członkowie Grup Modlitwy rozważali zwłaszcza Mękę Pańską. W swoich radach zawsze podkreślał ogromną siłę uprzejmości, serdeczności i dobroci, zarówno w życiu człowieka jak i społeczeństwa. Nie można być chrześcijaninem nie żyjąc radością i dobrocią. Uczył „swoje dusze”, że nie należy martwić się brakiem wzruszenia serca, emocji, mimo medytacji i pobożnych lektur. Radził : „Bądź spokojny we wszystkim, co odnosi się do twego ducha. Staraj się nieustannie składać Panu w ofierze własne życie i wszystko, co tylko potrafisz znieść i wytrzymać, a Jezus dopełni reszty…” „Jedni jadą do raju pociągiem, mawiał obrazowo, inni furmanką, a jeszcze inni, zwyczajnie, na piechotę. I wiedz o tym, uspokajał penitentów, żalących się, że czynią nikłe postępy na drodze doskonalenia wewnętrznego, że właśnie ci ostatni mają najwięcej zasług.”.
Celem Grup Modlitwy, wyznaczonym przez św. Ojca Pio, jest opasanie całego świata łańcuchem, żywym różańcem modlitwy i odnowienie życia chrześcijańskiego. Jedynym zobowiązaniem członków Grup jest gromadzenie się przynajmniej raz w miesiącu, na wspólnej modlitwie pod kierownictwem kapłana oraz zapraszanie do udziału w tej modlitwie przyjaciół i znajomych.
Ojciec Pio często powtarzał do Grup Modlitwy słowa: ”Jeśli jesteście moimi dziećmi, módlcie się co wieczór w gronie rodzinnym. Odmawiajcie święty różaniec ku czci Madonny. Raz na tydzień, a przynajmniej raz na miesiąc gromadźcie się w kościele parafialnym, odmawiajcie różaniec, uczestniczcie pobożnie we Mszy świętej, słuchajcie , rozważajcie Słowo Boże żyjcie Nim; wspólnie przystępujcie do Komunii św.; adorujcie, jeśli to możliwe, choć przez godzinę Jezusa w Najświętszym Sakramencie”.
Zapraszamy na nasze spotkania modlitewne:
– w każdą trzecią niedzielę miesiąca Msza Święta o godz. 10.00, a po Mszy św. spotkanie modlitewno-formacyjne
– każdego 23 dnia miesiąca Msza Św. w intencji podziękowań i próśb zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Świętego Ojca Pio
– osobiste adoracje Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele pw. św. Ottona
animator Grupy Modlitwy – Maria Czomber
aktualnośći
Święty Ojciec Pio i kierownictwo duchowe – część III
Główną misją św. Ojca Pio było uświęcanie samego siebie i innych. Czynił to przede wszystkim przez sprawowanie Świętej Eucharystii i kierownictwo duchowe. Obchodząc 50 lecie kapłaństwa Ojciec Pio napisał następujące słowa: „Pięćdziesiąt lat życia zakonnego. Pięćdziesiąt lat mistycznego zjednoczenia z krzyżem Pańskim. Pięćdziesiąt lat trawiącego ognia – dla Pana i zbawionych przez Niego. Czego pragnie moja dusza, jeśli nie tego, by przyprowadzić wszystkich do Ciebie?
Święty Ojciec Pio i kierownictwo duchowe – część II
Modlitwa Ojca Pio, była modlitwą nieustającą bogatą w formę i treści: różaniec wiele razy odmawiany w ciągu dnia i nocy, koronki, litanie, brewiarz i inne praktykowane w zakonie kapucynów modlitwy; czy nasza modlitwa, wzorem Świętego, też może być nieustająca?
Święty Ojciec Pio i kierownictwo duchowe
Do tego momentu opisywałam św. Ojca Pio i Jego dokonania, można powiedzieć spektakularne, widoczne dla wszystkich i wywołujące niejednokrotnie różnego rodzaju emocje. Ale Ojciec Pio pomagał też niektórym duszom w ich drodze do Boga, co już nie było takie jawne dla wszystkich otaczających Ojca Pio lub śledzących Jego dokonania. . Były to Jego dzieci duchowe. Kierował tymi duszami poprzez konferencje, rozmowy i listy pisane do tych osób, i przez te osoby, do Ojca Pio…
Święty Ojciec Pio – egzorcysta
Święty Ojciec Pio otrzymał od Boga dar, moc, wypędzania demonów z osób opętanych. Pod wpływem modlitw, egzorcyzmów, a czasami tylko znaku krzyża nakreślonego przez Ojca Pio opętani uspokajali się uwolnieni od udręk szatańskich…
Święty Ojciec Pio i ataki szatana – cz. II
Święty Ojciec Pio mimo tak wielu spotkań z szatanem, który niejednokrotnie pozostawiał fizyczne ślady swego ataku na ciele, bezgranicznie zaufał Bogu, Jezusowi Chrystusowi, Duchowi świętemu i Matce Najświętszej Maryi… . Poniżej kilka pouczeń Św. Ojca Pio, jak reagować na ataki szatana… .
Modlitwa św. o. Pio
Och, niech będzie błogosławiony (Ojciec Niebieski) przez wszystkie swe stworzenia! Niech raz na zawsze skończy się apostazja tak wielu dusz z owczarni Jezusa Chrystusa. Niech prędko przyjdzie królestwo Boże; niech ten Najświętszy Ojciec jak najprędzej uświęci swój Kościół; jak obfity deszcz niech spłynie Jego miłosierdzie na liczne dusze, które do tej pory Go nie poznały. Niech zniszczy królestwo szatana, ku pomieszaniu tej piekielnej bestii, niech ujawni wszystkie jej złe sztuczki; niech pozwoli poznać wszystkim duszom zniewolonym przez tego smutnego brzydala, jak wielkim jest kłamcą. Niech ten najczulszy Ojciec oświeci umysły wszystkich ludzi, niech dotknie ich serc, aby gorliwi nie stali się oziębli i nie zwolnili na drogach zbawienia, aby letni nabrali zapału, a ci, którzy się od Niego oddalili, aby do Niego wrócili. Niech rozproszy i zawstydzi wszystkich mędrców tego świata, aby nie zwalczali i nie krepowali krzewienia Jego Królestwa. Niech ten Ojciec, po trzykroć święty, oddali od swego Kościoła wszelki istniejący rozłam i nie dopuści, by zrodziły się kolejne, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Niech stukrotnie pomnoży liczbę dusz wybranych, niech pośle wielu świętych i światłych szafarzy, a posługujących niech uświęci i za ich pośrednictwem niech wszystkim chrześcijańskim duszom przywróci gorliwość. Niech zwiększy liczbę katolickich misjonarzy, bo znowu musimy żalić się boskiemu Nauczycielowi: „żniwa są wielkie, ale robotników mało”.
Ale jeszcze jednej modlitwy nie możecie zapominać. Czy widzicie, ile świętokradztw i lekceważenia dopuszczają się synowie ludzcy w stosunku do przenajświętszego człowieczeństwa Syna w sakramencie miłości? (…), jako że przez dobroć Pana zostaliśmy wybrani w Jego Kościele do, mówiąc słowami św. Piotra, królewskiego kapłaństwa, do nas , (…), należy obrona czci tego najłagodniejszego Baranka zawsze skorego orędować w sprawie dusz i milczącego, gdy chodzi o Jego własną sprawę. Całe nasze życie, całe nasze działanie, wszystkie nasze aspiracje niech będą skierowane ku naprawie zniewag, jakie nasi niewdzięczni bracia stale Mu zadają. Nasza myśl winna być jednak skierowana jeszcze wyżej. Tam w górze jest Ojciec, który jako jedyny może i powinien oddać wszystko dla uwielbienia swego Najświętszego Syna. Ze świętym synowskim zaufaniem trzeba pukać do serc Boga Ojca i prosić Go, by sam wziął w obronę Jezusa w sakramencie, albo kładąc kres temu światu, albo kończąc te wszystkie nieprawości.
św. Ojciec Pio – Listy t. III str. 130
Święty Ojciec Pio i ataki szatana
W życiu św. Ojca Pio było wiele przeprowadzonych walk z szatanem. Prawie od dzieciństwa był atakowany przez szatana. Z opisów samego Ojca Pio wynika, że diabeł zjawiał się często w przerażającej postaci; często atakując z niesamowitą siłą przez zadawanie ciosów, rzucając sprzętami będącymi w pokoju, kusząc Go i dręcząc w najprzeróżniejszy sposób…
Święty Ojciec Pio i dar bilokacji
Ojciec Pio otrzymał od Boga niezwykłą łaskę, dar bilokacji, czyli możliwość przebywania jednocześnie w różnych miejscach, będących czasem w ogromnych odległościach od siebie, np. był Ojciec Pio jednocześnie w San Giovanni Rotondo i w Urugwaju u umierającego biskupa…
Święty Ojciec Pio i Dzieciątko Jezus
Ojciec Pio od najmłodszych lat uwielbiał święta Bożego Narodzenia i miał szczególne nabożeństwo do Bożego Dzieciątka. W dzieciństwie, gdy wypasał
owce należące do Jego rodziny, szukał materiałów, z których potem robił szopkę betlejemską, zwłaszcza szukał gliny do lepienia figurek pasterzy, owiec i mędrców. Największą wagę przywiązywał do figurki Dzieciątka Jezus. Wykonywał ją pieczołowicie i poprawiał póki nie uznał, że jest idealna.
Pasterka o północy była dla Ojca Pio radosnym świętem , będąc już kapłanem odprawiał ją co roku przez kilka godzin uroczyście i z radością celebrując tę Mszę Świętą…
Święty Ojciec Pio i dusze czyśćcowe
Ojciec Pio nieustannie modlił się wstawiając się u Boga za ludzi, prosząc o ich zbawienie. Modlił się za żywych i za zmarłych. Pragnął, aby dusze zmarłych przebywające w czyśćcu jak najszybciej dostąpiły łaski zbawienia. Często ofiarowywał za te dusze odpusty i odprawiał Msze Święte oraz powtarzał, jak bardzo potrzebne są nasze modlitwy duszom czyśćcowym…
Święty Ojciec Pio i Najświętsza Maryja Panna
Ojciec Pio odznaczał się regularnym odprawianiem nabożeństw ku czci Najświętszej Panny Maryi. Nie szukał oparcia w ludziach lecz w niebie, szczególnie u Matki Bożej…
Stygmaty św. o. Pio i rocznica śmierci Świętego
Za kilka dni będziemy obchodzić rocznice dwóch wydarzeń w życiu św. Ojca Pio. Dnia 20 września będzie 105 rocznica stygmatyzacji, a 23 września 55 rocznica śmierci Ojca Pio…
Święty o. Pio – spowiednik cz. 3
Ojciec Pio zachęcał do częstego przystępowania do sakramentu pokuty: “Najlepiej posprzątane mieszkanie, choćby nawet nikt w nim nie przebywał, wymaga po jakimś czasie ponownego posprzątania”…
Święty o. Pio – spowiednik cz. 2
Ojciec Pio pomagał wiernym w wyspowiadaniu się przypominając ich grzechy i okoliczności w jakich zostały popełnione. Pewna kobieta czekając na spowiedź przypominała sobie grzechy, ale po przystąpieniu do konfesjonału ogarnęła ją taka nieśmiałość, że wszystko zapomniała. Ojciec Pio opisał jej wszystkie grzechy , które chciała wyznać…
Święty o. Pio- spowiednik
“Dla mnie nie jest to ważne, czy ktoś nosi habit, czy też ubranie świeckie. Dla mnie ważna jest dusza ludzka, która pragnie doskonałości …” – tak powiedział Ojciec Pio, kiedy dopuszczony został do kierownictwa duchowego ludzi…
Święty Ojciec Pio i Msza Święta – część V
Słowa św. Ojca Pio o Mszy Świętej
„Przychodząc na Mszę Świętą i stając obojętnie obok konającego Boga, zmieniamy się w próżnych gapiów okrutnych w swej obojętności, przydajemy bólu Chrystusowi zamiast Mu współczuć, a grzesząc choćby myślami, dołączamy do katów. (…) nikt tak jak Kościół nie może pocieszyć lub przydać bólu Zbawicielowi, bo nikt nie został dopuszczony bliżej krzyża i Zbawiciela”…
Św. Ojciec Pio i Msza Święta – część IV
Słowa św. Ojca Pio o Eucharystii
„Najświętsza Eucharystia jest największym z cudów świata; jest ostatecznym i największym dowodem miłości Jezusa do nas. On dokonał tego wszystkiego, aby dać nam pełne, bogate i doskonałe życie. „Przyszedłem, mówi, aby ludzie mieli życie – a daje nam je rzeczywiście za pośrednictwem swego Wcielenia – i mieli je w obfitości”. To właśnie daje nam każdego dnia jeszcze bardziej w najświętszej Komunii.”…
Ojciec Pio i Msza Święta – część III
Eucharystia sprawowana przez Ojca Pio była bardzo wyjątkowa, inaczej odprawiana, specyficzna, tak że utarło się powiedzenie Msza Święta Ojca Pio. Swoje doświadczenie opisał pewien ksiądz, uczestnik Mszy Świętej…
Ojciec Pio i Msza Święta – II część
Św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji Ojca Pio, 16 czerwca 2002 roku powiedział: „W osobie Ojca Pio kontemplujemy Chrystusa i prawdziwie lekkie Jego brzemię, kiedy niesie się je z wierną miłością…
Ojciec Pio i Msza Święta
Św. Ojciec Pio jako młody chłopiec, Francesco, nie odznaczał się żadnymi wyjątkowymi cechami. Nie był kimś niezwykłym czy odmiennym. Jak wspominają Jego przyjaciele z młodości: “Nie zauważało się w nim nic szczególnego, z nami był chłopcem jak wszyscy inni”…
ROZWAŻANIE ŚWIĘTEJ AGONII
Jeden ze współbraci Ojca Pio opublikował w latach pięćdziesiątych XX wieku anonimowy tekst, jak to określił, „ku zbudowaniu wiernych”. Tekst ten prawdopodobnie napisał Ojciec Pio , młody wówczas zakonnik, w latach 20-tych XX wieku.
Tekst tego Rozważania ukazuje jak bardzo Ojciec Pio, od początków swego kapłaństwa, był zatopiony w Męce Chrystusa.
Fragmenty tego Rozważania niech nam towarzyszą w tym okresie Wielkiego Postu…
Rozważania różańcowe na podstawie fragmentów Rozważania Świętej Agonii przypisywanej autorstwu O. Pio
TAJEMNICE BOLESNE
„Duchu Święty, oświeć mój umysł i rozpłomień me serce w rozważaniu Męki Jezusowej. Pomóż mi przeniknąć to misterium miłości i cierpienia mojego Boga, który, stawszy się człowiekiem, cierpi, kona, umiera dla mnie”…
Z „podwórka” Grupy Modlitwy Ojca Pio
W dniach od 13 lutego do 15 marca wspominamy, jako Grupa Modlitwy, okres naszego powstawania. 13 lutego 2005 zaakceptowana została myśl utworzenia Grupy Modlitwy Ojca Pio. 20 lutego odprawiona została Msza Święta inaugurująca powstanie Grupy i zapisali się pierwsi członkowie w liczbie 96 osób…
św. o. Pio a wojna
Za kilka dni mija przykra rocznica – rozpoczęcia przez Rosję wojny w Ukrainie. To nie jedna wojna jaka toczy się na świecie. Ta jest blisko nas, niejako nas może dotyczyć, jeśli nie wyprosimy u Boga pokoju. Pokoju o którym mówi Chrystus: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14, 27). W czasie Liturgii Eucharystycznej modlimy się: „Wybaw nas Panie, od zła wszelkiego i obdarz nasze czasy pokojem…” Czy Ojciec Pio lękał się wojny? …
Rocznica obłóczyn św. o. Pio
22 stycznia, obchodziliśmy 80 rocznicę obłóczyn Ojca Pio. A jak to wówczas było? W dniu 6 stycznia 1903r. Francesco Forgione udał się do oddalonego o 15 km od Pietrelciny, Morcone, bo tam znajdował się klasztor kapucynów, do którego chciał wstąpić. Właśnie 22 stycznia, po odrzuceniu szat świeckich 16-letni Francesco został nazwany imieniem brata Pio da Pietrelcina (brat Pio z Pietlerciny) i rozpoczął Francesco – brat Pio z Pietrelciny nowicjat w klasztorze kapucynów…