Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła – 21.01.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. W intencji chorych na trąd i tych, którzy się nimi opiekują będziemy się modlić podczas niedzielnych Nieszporów o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszamy.

 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

 3. W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – Światłości Świata.

  W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne, czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Pamiętajmy szczególnie o naszych Siostrach Klaryskach od Wieczystej Adoracji.

 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację w intencji nowych powołań zakonnych i kapłańskich prowadzoną przez siostry.

  W sobotę na nabożeństwo i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 14.00.

 5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 6. W tym tygodniu patronują nam:

 • 31.01 (wtorek) – św. Jan Bosko (1815-1888) założyciel Salezjanów i zgromadzenia sióstr Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;

 • 3.02 (piątek) – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła.

 1. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.

 2. Serdecznym – „Bóg zapłać!” dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne oraz modlitewne klasztoru sióstr i naszego kościoła. Siostry zapewniają o pamięci w modlitwie.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji

Zachęcamy do zapoznania się z rozważaniami przygotowanymi przez Episkopat Polski na obecny rok duszpasterski.

 

Program duszpasterski 2022-2023 MATERIAŁY • Archidiecezja Gnieźnieńska

 

Rozważanie na IV niedzielę zwykłą: