Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W pierwszy czwartek czerwca, Kościół święty przeżywał uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dla naszego Zakonu jest to szczególny dzień dziękczynienia za obecność żywego Boga z nami w sakramencie Eucharystii. Przy naszym kościele klasztornym w tym roku ustawiony był drugi ołtarz wspólnej dla trzej parafii procesji eucharystycznej. W tym roku uroczystości przewodniczył J.E. ks. bp Krzysztof Zadarko. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa. Następnie procesja przeszła do naszego kościoła, dalej do parafii pw. św. Jacka. Procesja zakończyła się przy kościele mariackim. Bogu niech będą dzięki! 

Oczekiwanie na przybycie Pana:

Pan już jest: